Není-li za co žít

Není-li za co žít

Každý člověk chce žít. A žít se dá pochopitelně jedině tehdy, když jsou u dotyčného uspokojeny alespoň ty nejzákladnější životní potřeby. Jenže jak za toto absolutní minimum, tak i za něco navíc se musí obvykle platit. A to je problém. Protože ne každý má tolik peněz, kolik by jich potřeboval mít, a ne každý to dokáže vlastními silami pozitivně ovlivnit, tedy sehnat vždy tolik peněz, kolika jich je potřeba.

Lidé prostě někdy něco potřebují, ale nemají na to. A když není za co si to koupit, je nutno smířit se s tím, že to bude muset člověk oželet. Přinejmenším do doby, než si zase vydělá a peníze na to tak mít bude. A nechce-li se dotyčný uskromňovat, musí si postrádané peníze půjčit.

peníze Filipín

Půjčka má tu výhodu, že ji člověk má naději získat tehdy, když potřebuje peníze navíc. Stačí si o ni někde zažádat a počkat, až ji oslovená finanční instituce schválí.

Jenže co když ji neschválí? A věřte mi, že odmítnutí žadatelé rozhodně nejsou nějakými bílými vránami, jichž je jak známo poskrovnu. Pak je nutné rezignovat nebo se pokusit uspět někde jinde, tam, kde nejsou zase až tak přísné podmínky.

jihoafrické randy

A proto je mezi lidmi, kteří usilují o získání půjčky, tolik těch, kteří se zajímají o americké hypotéky od nebankovní společnosti. Protože právě u těchto hypoték se dá uspět velice snadno. I když se i zde kladou podmínky, kterým musí žadatelé vyhovět, jsou to podmínky, jež kdekdo zvládne. Protože se tu musí dát jakožto záruka do zástavy žadatelova nemovitost, kterou ale mají mnozí z nás, a je to tudíž daleko jednodušší než prokazovat v bance hodně vysoké příjmy, jež u nás ani zdaleka tak běžným úkazem nejsou.

U nebankovních hypoték nemusí vadit dokonce ani záznamy v registrech dlužníků, ani exekuce, ani jiné obtíže. Stačí, že je dána nemovitá záruka a že dlužník dokáže splácet. A lepší podmínky člověku těžko někde jinde nabídnou.