Chcete si splnit sen o vlastním bydlení?

Chcete si splnit sen o vlastním bydlení?

Pořídit si v dnešní době vlastní bydlení je snem řady Čechů. Ovšem jen malé procento z nich má k tomu i potřebné finance, aby mohlo tento sen realizovat. Řada z nich se navíc nespokojí jen s bytem, ale chce rodinný dům obklopený zahradou. Jenže ceny stavebních pozemků, stejně jako nemovitostí, rostou doslova mrknutím oka. Navíc je jich ještě v poslední letech alarmující nedostatek. Pokud hledáte vhodný stavební pozemek ve středočeském kraji, zpozorněte! Prodej pozemku u Kolína pozemekukolina.cz je ideální příležitost, jak začít psát váš životní příběh.

Společné plánování

Ceny nemovitostí hlavně ve velkých městech za poslední roky na některých místech vzrostly až na dvojnásobek. Jen málokdo si může dovolit toto bydlení financovat, i když za pomoci hypotéky. Z center velkých měst pomalu mizí dlouhodobí nájemci a z bytů se stávají přechodná bydliště pro zámožnou zahraniční klientelu. Jestli je to špatně, je na pováženou. Zákon tuto skutečnost nijak nereguluje. Pokud někdo vlastní byt, je jen na něm, jak s ním bude nakládat.

Typový dům nebo dům na míru?

Pokud jste se stali hrdými majiteli stavební parcely, máte z půlky vyhráno. Teď už jen postačí na ní postavit dům snů. V takou chvíli máte na výběr ze dvou možností, buď si vyberete z nabídky typových domů, které má v nabídce řada stavebních firem anebo si necháte navrhnout dům na míru s pomocí architekta. Obě dvě varianty mají nespočet kladů a záporů a je tedy jen na uvážení klienta, se kterou variantou bude více sympatizovat.

Stavební plány

Typový dům je cenově poměrně dostupný, nabídka ovšem není vždy natolik široká, aby se z ní dalo vybrat to pravé bydlení. Kupujete již hotový návrh rodinného domu, za veškeré úpravy je zapotřebí si připlatit.

Návrh na míru je povětšinou kombinací vás a architekta. Je ale potřeba zmínit, že si za tento luxus docela připlatíte.