Kartou, nebo hotově?

Kartou, nebo hotově?

Platební karta
 
V dnešní době je opravdu velice moderní platit platební kartou. Pohodlnost je důležitá, ale je to opravdu tak bezpečné? Jsou případy kdy dojde k okopírování karty a následnému zneužití. Nicméně platba platební kartou je jednak pohodlná a jednak nemusíte u sebe nosit peníze. Toto ovšem nese riziko, že člověk nakoupí mnohem více, než chce. Určitě víte, že když v peněžence máte peníze, prostě více nakoupit nelze. Ale karta je v tomto nebezpečná, člověk má pocit, že může neomezeně nakupovat. Je velice zajímavé, jak to vše funguje, přiložím kartu k terminálu a v mžiku je zaplaceno - zkrátka zázrak. Další výhoda karty je určitě bezpečnost, když je karta ukradena, tak ji člověk může zablokovat a samozřejmě reklamovat případné transakce.
debetní karta
Osobně preferuji platbu kartou, ať už debetní (k běžnému účtu), nebo kreditní kartou (schválený limit, který je nutno splácet). Mám pocit větší bezpečnosti, člověk nemusí nosit velké množství peněz. Je pravda, že když má člověk mnoho karet a hlavně kreditních je zde i nebezpečí, že se člověk dostane do dluhové pasti. Toto už je na každém člověku, ale sám z vlastní zkušenosti vím, že je velice jednoduché utrácet a utrácet. Přesto si myslím, že platební karty jsou mnohem lepším platebním nástrojem.

 
Hotovost
 
Preferujete platbu v hotovosti? Hovost má několik nevýhod. Jednou z nich je nebezpečí, že pokud peníze někdo ukradne, zřejmě je již nedostanete zpět. Většina lidí, která platí hotově u sebe nosí větší množství peněz a tedy je zde větší riziko. Pokud člověku ukradnou kartu, blokuje ji. Hotovost se zablokovat nedá. Někdo má přesto rád peníze, rád sahá na bankovky a drobné. Výhoda je určitě v tom, že prostě za víc, než máte v hotovosti nemůžete nakoupit. Tím pádem se nestane, že nakoupíte plno zbytečností. Pokud chcete šetřit, tak je určitě dobré si brát do peněženky jen tolik peněz, kolik plánujete utratit. Osobně mám v peněžence například 200 Kč, kdyby něco. Platbu v hotovosti ale jinak nemám rád. Zkrátka v dnešním moderním světě je karta lepší a bezpečnější. Ukládat si hotovost doma v šuplíku je naprosto k ničemu. Dojde ke krádeži a peníze jsou fuč.
 vějíř z bankovek
Ať už platíte v hotovosti, nebo kartou- pořád jsou to peníze. Proto nakupujte opatrně a nevyhazujte peníze oknem.