Jak využít kartony od vajec?

Jak využít kartony od vajec?

Věděla jste? Plata od vajec nepatří do modrého kontejneru na papír, ale do směsného odpadu. Je to z důvodu, že jsou z recyklovaného papíru již vyrobené.

Krmítko pro ptáčky

Nemusíte kupovat drahá krmítka. Bohatě si vystačíte s kartonem od vajec. Vezměte dvouřadové plato, na každé straně udělejte dírku, provlékněte provázek a místo vajec nasypte ptačí zob. Pak už bude stačit jen zavěsit na vhodnou větev. Ptáčkům tak výrazně ulevíte při hledání potravy.

Organizér na drobnosti

Také vás rozčiluje pohled na neustále se tvořící kupičky drobností? Máme jednoduché řešení. Vše sesypte na jednu hromadu, k ruce si připravte karton od vajec a začněte třídit do kalíšků místo vajec. Všechny knoflíky, špendlíky, svorky a jiné drobnosti tak budou mít své místo. Celý organizér pak uložte do šuplíku.

šití

Místo pro laky na nehty

Parádní nápad, jak mít laky na nehty hezky uspořádané na jednom místě. Místo vajíček je jeden po druhém uložte. Jestliže vám krabička od vajec přijde fádní, není problém ji ozdobit dle svého gusta. Popusťte uzdu fantazii a karton natřete barvou, nalakujte, posypte třpytkami nebo nalepte po obvodu silný barevný provázek.

velikonoce

Zábava pro děti

Tento tip jistě ocení všechny maminky. Je to jako s ruličkami od toaletního papíru. Z kartonu od vajec se dají vykouzlit krásné věci, což se obzvlášť hodí, když je potřeba zabavit neposedné děti. Vyrobit můžete nejrůznější zvířátka, od myšky, přes krokodýla až po lišku. Karton také můžete rozstříhat na malé kytičky, obarvit a přilepit na kruhový podklad. Vznikne vám tak nádherný věnec, který jako bonus nikdy neuvadne.

Malá zahrádka

Vytvořte si doma přírodní mini zahrádku z bylinek. Na dno kalíšku nasypte zeminu a zasejte semínko například řeřichy nebo petrželky. Výhoda je, že budete mít bylinky neustále po ruce a navíc vám budou sloužit i jako krásná přírodní dekorace.