Tapety nejsou minulostí

Tapety nejsou minulostí

Jestliže jste si až do dnešního dne mysleli, že tapety, které byly dříve velmi oblíbené, už nefrčí, pak jste na velkém omylu. Ba právě naopak. Stále patří mezi vyhledávané položky. Může za to určitě široká nabídka barev ale i vzorů a kromě toho i cenová dostupnost. V dnešní době je dokonce možné vybrat si materiál těchto tapet. Vyrábí se jak papírové, tak vinylové nebo dokonce textilní tapety. Jednotlivé typy se ale liší a to vlastnostmi a také cenou.
modrá malba

Nejlevněji lze pořídit tapety papírové. Cena se zde odráží od kvality. Pokud hledáte materiál, který bude alespoň trochu odolnější, pak byste měli zvolit vinyl. Ten se velmi snadno udržuje a navíc se hodí do každé místnosti, kde je větší zátěž. Tapety se ale dají využít i k zakrytí prasklin nebo různých nerovností. Těmi nejoblíbenějšími jsou tapety vliesové a to z toho důvodu, že se s nimi velmi dobře pracuje. Lze je dokonce použít i v prostředí, kde je větší vlhkost. Jsou snadno omyvatelné.

Jestliže se rozhodnete tapetovat, není nutné, abyste tapetou pokryli celou místnost. Díky pestrým vzorům může tapeta posloužit jako dekorační prvek. Můžete zkusit vytapetovat pouze úzký pruh nebo použít tapetu jen na jednu stěnu. Uvidíte, že pokoj najednou získá nový ráz.

Nezapomínejte ale na to, kterou místnost se rozhodnete tapetou oživit. Je potřeba myslet na funkci a hlavně využití místnosti. Podle toho byste také měli volit vzor. Například do takového obývacího pokoje není vhodné volit proužky, protože velmi rychle unavují oči. Do ložnice byste měli vybírat vzory, které uklidňují a jsou jemné. Je důležité myslet také na barevnou kombinaci, aby tapeta ladila s vybavením.
tmavá tapeta

Možná by právě vás mohly zaujmout fototapety. Jedná se o tapety, které mají různé motivy. Může se jednat o přírodu, města nebo dokonce květiny. Je možné vybírat z velké spousty materiálů a také rozměrů.

Pokud je zvolen vhodný motiv fototapet, je zde možnost optického zvětšení místnosti. Dalším specifikem jsou fototapety na dveře, které jsou v poslední době velmi oblíbené.