Přepis dodavatele energií bez pokuty

Přepis dodavatele energií bez pokuty

Obě dvě situace jsou si trochu podobné, takže mezi nimi nebudeme dělat rozdíl. Ten, od koho odcházíte nadšen nebude. Je to logické, zisk, který z vás má rozhodně není malý. Ale v podstatě zase tolik konkurence, aby byla o moc výhodnější není, takže zase nezkrachuje. Ovšem v každém případě si klidně může říci, proč z vás nevyrazit ještě nějako tu korunu, že. Někteří lidé pak zaplatí a ti kteří se v tom začnou vrtat obdrží omluvný dopis, že se stala chyba.

kalkulačka a peníze

V každém případě musíme vycházet z faktů, jaký máte druh smlouvy. Pokud na dobu určitou a odcházíte dříve, může to být hodně problematické a můžete přijít o dost peněz. Mimo pokut.

Máte-li však smlouvu na dobu neurčitou, tak byste neměli mít problém, ovšem pokud dodržíte rady uvedené níže.

Výpověď pošlete s předstihem, a to dostatečně velkým. Chcete-li odejít jen proto, že jste se naštvali, počítejte minimálně ještě s tříměsíčním zdržením.

Druhá věc abyste se vyhnuli potížím a případné pokutě je ta, že jakmile smlouva končí, tak ten den si opište stavy na hodinách. Jak na elektroměru, tak na plynoměru. Popadněte mobil a vyfoťte si to. Ne, není to povinnost, ale dodavatel si pak může tvrdit co chce. Vy doložíte fotografii. Hlavně u této fotky nedělejte nic s exifem, tedy skrytou informací, kde je mimo jiné uvedeno datum i hodina pořízení snímku. Na jeho kvalitu hledět nemusíte. Hlavně, aby byla čitelná čísla. Pokud u tohoto odečtu budete mít svědka, souseda, nebo kohokoli jiného, bude to jen pro vaše dobro.
žárovička s nožičkami

Naprosto optimální řešení je, když ten klíčový den bude u toho pracovník dodavatele, který vše překontroluje a vám předá ukončovací protokol. Ne ne, fotky nemažte, nikdy nevíte, co na vás budou zkoušet.

Všeobecně však vzato, pokud máte v ruce protokol podepsaný a s razítkem, měli byste být z obliga.

Rada nakonec, neberte smlouvy na dobu určitou, sice pár šupů můžete ušetřit, ale pak můžete o to více přijít.