Oblečení na zimu

Oblečení na zimu

I u nás bývají v zimě teploty dost pod nulou, kdy je zapotřebí se dobře obléct, abychom mohli třeba sportovat, ale za pár dní z toho nebyli nemocní.

Oblečení na zimu

Několik vrstev

Obléct se správně do mrazů neznamená koupit si co nejteplejší oblečení, protože potom bychom se mohli zpotit, kvůli čemuž nám bude následně ještě mnohem větší zima. Takže výběr musíme dobře zvážit, aby nám vše vyhovovalo a bylo nám příjemně. Nákup řešte už na podzim, protože v tomto období už mají obchody zimní sortiment a my nebudeme muset nic složitě shánět na poslední chvíli. První vrstvou je tričko s dlouhým rukávem, kdy se hodí funkční prádlo, aby odvedlo pot, ale zároveň dobře zahřálo.

zimní oblečení

Dále se přesuneme na výběr mikiny, přičemž v ní jsme většinou i v interiéru, když někam přijdeme, takže se hodí mít rozepínání, aby nám nebyla zima ani teplo. Poslední vrstvou je bunda, která nesmí propustit vodu ze sněžení a pořádně zahřát i v mínusových teplotách. Dále musíme mít teplé kalhoty, zimní boty, rukavice a čepici. Je to dost věcí, ale rozhodně se je vyplatí mít po ruce ve svém šatníku.

Funkční bunda

Základní vlastností by měla být nepromokavost, protože když po sněžení bunda promokne, tak v mrazu nám bude skutečně zima. Pro běžné nošení stačí i běžný vodní sloupec, ovšem na horách při lyžování je potřeba ještě mnohem větší, a to klidně až 10 000 mm. Zároveň však musíme sledovat i prodyšnost, aby dýchala a nezapařovala se. Pokud vybíráte také podle tloušťky s řeknete si, že tlustší bude teplejší, tak často můžete být na velkém omylu.

zimní bunda

Výrobci totiž můžou zvolit více vrstev, které ve finále zahřejí více než tlustší bunda s méně vrstvami, na což musíme dávat pozor. S Craft bundou můžete vyrazit klidně do nepříznivého zimního počasí a máte jistotu, že se nebudete klepat zimou. Tento výrobce vyrábí značkové oblečení vhodné pro sport, a proto si můžete být jisti kvalitou zpracování. Ceny nejsou nejnižší, ale tohle oblečení skutečně zahřeje a příjemně se nosí i při pohybu, takže to může být sázka na jistotu.