Na vodáckou výpravu s menstruačními kalhotkami

Na vodáckou výpravu s menstruačními kalhotkami

Menstruace je sice přirozený jev, s nímž se musí potýkat každá žena, ale rozhodně to není důvod k nějaké závisti ze strany mužské populace. Muži jsou tohoto jevu zproštěni a zpravidla si také neuvědomují, jaké komplikace v souvislosti s tím mohou nastat, zejména při pohybu v přírodě. Jestliže se například chystáte na vodáckou výpravu a máte již sbaleno, mužům stačí dohodnout pronájem vozíku na přepravu lodí, naložit plavidla a bagáž a můžeme vyrazit.

dívka v moři

Jakmile však do toho vstoupí ženský menstruační cyklus, mění to některé zásadní okolnosti.

Tampony - zasouvání a přítomnost menstruačních tamponů, případně speciálních kalíšků, není nic příjemného a tento proces také mohou provázet zdravotní komplikace, zejména při dlouhodobé aplikaci. Jestliže má žena zasunutý kalíšek či tampon příliš dlouho (většinou osm hodin a déle), může dojít k takzvanému „syndromu toxického šoku“ z důvodu vylučování toxinů některých kmenů bakterií. Někdy může jít o život ohrožující stav.

vodácká akce

Vložky – vložky jsou osvědčenou klasikou, ale i zde se mohou objevit potíže podobného rázu, jako u tamponů, navíc jsou vložky viditelné a při plavbě po řekách to prakticky vylučuje možnost koupání a pohybu v přírodě v plavkách. Ženy jsou tu pak odkázány na krátké sportovní kalhoty.

Menstruační kalhotky – revoluci do tohoto ryze ženského jevu vnesly až menstruační kalhotky. Vyrábí se z materiálu, který absorbuje zcela bezpečně a spolehlivě všechny nežádoucí tělesné tekutiny, a lze je mít na sobě i při sportovních aktivitách včetně vodáckých akcí. Jsou nesmírně pohodlné a nesrovnatelně příjemnější, než vložky a tampony. Vyrábí se dokonce i menstruační plavky, tím pádem ženy nemusí řešit v podstatě vůbec nic, což je na vodáckých výpravách naprosto zásadní. Stále však musíte mít na paměti povědomost o tom, zda je voda v přírodním rezervoáru ke koupání vhodná, což se ale netýká pouze menstruace, nýbrž obecně kontaktu s lidskou pokožkou.