Kam s umělými květinami v květináči

Kam s umělými květinami v květináči

Jednou z nejkrásnějších výzdob interiéru jsou pokojové rostliny. Každá rostlina je umělecký výtvor, je jedinečná i v rámci svého druhu, vytváří zajímavé prostorové uspořádání, čímž dokáže i nevzhledný kus obytného prostoru neuvěřitelně zkrášlit. Stačí, když např. položíte vzrostlou monsteru na podlahu ve velkém keramickém květníku do prázdného výklenku nebo do sousedství šatní skříně a hned máte prostor kolem vás hezčí.

Těch dekorativních pokojovek je celá řada, např. sleziník (ptačí hnízdo), zelenec, ficus benjamina, aglaonema, voskovka anebo arálie. Tyto rostliny lze umístit jak na zem, tak i na komodu, konferenční či noční stolek a kamkoli, kde bychom rádi viděli jejich přítomnost. Má to však jednu zásadní podmínku – kromě vhodné pokojové teploty, vlhkosti vzduchu a způsobu zalévání zejména dostatek světla.

umělé tulipány v květináči

Většina rostlin vám ve tmě nebude růst, světlo potřebují pro fotosyntézu, ke které je potřebný také chlorofyl – zelené barvivo, a tak s nimi nelze experimentovat v prostorách temných, bez oken či světlíků. Pokud tedy potřebujete umístit pokojovou rostlinu do prostor, které chcete zkrášlit, musí být osvětlené denním nebo alespoň v dostatečné míře umělým světlem.

krásné květiny

A co když to nejde

Ale co když potřebujeme vyzdobit prostor na schodišti, v předsíni, na toaletě nebo v koupelně, kde žádné okno není, a kde rozsvítíme pouze v okamžiku, kdy tyto prostory využíváme? Pro takové účely jsou ideální umělé květiny v květináči.

Některé umělé rostliny od těch živých téměř nerozeznáte, jejich výroba je dnes natolik propracovaná, že někdy žasneme nad tím, jak věrohodné „kousky“ člověk dokáže vytvořit pouze z plastických hmot. Umělé rostliny se s úspěchem využívají jak v domácnostech, tak i ve společenských prostorách a zdobí místa, která by byla obtížně upravitelná pro zdravý růst živých rostlin.