Hubnutí vám pomůže k lepšímu zdraví

Hubnutí vám pomůže k lepšímu zdraví

Hubnutí je dlouhodobý proces, který ale velká část české populace potřebuje jako prase drbání. Hodně Čechů má totiž velké potíže s nadváhou a obezitou.

Hubnutí vám pomůže k lepšímu zdraví

Nadváha či dokonce obezita jsou u nás jako doma. Až polovina českých mužů trápí nějaká forma nadváha a více než třetina žen o sobě může tvrdit to samé. Nedá se nic dělat, jsme národem Otesánků. V Evropě patříme, co se nadváhy týče k absolutní špičce a ta nejvyšší místa atakujeme i co se týče světových statistik. To samozřejmě není nic dobré, jelikož hlavně obezita není nic, co by si měl člověk přát. Obezita totiž může nejen poškodit vaše fyzické, ale zároveň i duševní zdraví. Chcete-li být zdraví co možná nejdéle, je dobré mít vhodnou váhu.

Brokolice

Ale jaká váha je ta správná? Hodně to záleží na tom, kolik vám je a také kolik měříte. To, že vážíte oproti svých vrstevníků mnohem více ještě nemusí nic znamenat. Hodně sportovců má vyšší váhu, ale ta je daná svalstvem. BMI https://www.bmikalkulacka.cz/ je v tomto ohledu mnohem přesnější. Pomocí vhodné kalkulačky si tak snadno můžete spočítat, jestli máte váhu ještě v pohodě nebo byste to už měli řešit.

V případě, že vám v BMI vyjde nadváha či dokonce obezita, je to ten nejlepší signál k hubnutí. To můžete zařídit hlavně pomocí lepšího jídelníčku. Ten by měl být složen hlavně z bílého masa, ovoce, zeleniny a luštěnin. Také byste se měli přeorientovat na celozrnné pečivo, které je daleko lepší a má více živin a na delší dobu zasytí. Rozhodně byste se měli vyvarovat konzumaci příliš tučných mas a polotovarů. Také byste měli zapomenout na sladkosti, alespoň ty klasické.

Salát

Jídelníček je alfou a omegou správného hubnutí, ale ani sportování byste neměli zanedbávat. Správný pohyb může vést ke snižování tělesné hmotnosti stejně dobře, jako právě jídelníček. Je však potřeba hýbat se železnou pravidelností, a nejen každý druhý čtvrtek. Čím častěji se budete věnovat správnému pohybu, tím lépe se budete cítit a tím lépe budete odbourávat tukové buňky. A to zde jde především.