Chodidla také vyžadují péči

Chodidla také vyžadují péči

Hydratujte a vyživujte

Hydratace je základ pro veškeré tělesné tkáně. Periferní části těla jsou však vodou zásobovány až na posledním místě, mějte na paměti, že každý živý organismus pracuje na principu priorit zachování života a přežití. Nejprve jsou krví a živinami zásobeny srdce a mozek, poté ostatní základní orgány (játra, ledviny, slinivka, slezina, žaludek), po nich zbývající orgánové systémy a svalstvo a teprve na závěr pokožka, vlasy a ochlupení. Jestliže je tento cyklus narušen a není dostatek prostoru pro regeneraci, nejrychleji stárne právě ten poslední článek.
nohy po pedikúře

Nejvíce na lidském těle trpí chodidla. Dokonce mnohem více, než ruce, neboť ty ošetřujeme častěji krémem a navíc nemusí nést celou váhu těla spoustu hodin během dne. Chodidla jsou ovšem, zvláště u mužů, zanedbávána.
alternativní medicína

Jejich konstrukce je velmi specifická, kůže je rozdílná na patách, v prostoru klenby a na prstech a právě zde dochází často k prasklinám, nadměrnému vysušování, k otlakům a kuřím okům a dalším dermatologickým problémům. Dopřejte si pravidelnou koupel, odborné nebo domácí ošetření zrohovatělé pokožky a vyživující krémy. Velmi se osvědčily krémy s přídavkem nimbového oleje, ale docela dobře poslouží i hydratující přípravky s obsahem olivového nebo mandlového oleje.
květy na teniskách

Obávané plísně

Dermatologové řeší ve svých ordinacích každý týden několik případů výskytu plísní a jejich počet neustále roste. Prvotní příčina spočívá nejen v nevhodné obuvi, ale především v imunitním systému. Ten souvisí s nesprávnou životosprávou, a jestliže zmiňovaná periferie těla není dostatečně vyživena, plísně tu vlivem zvýšené vlhkosti mají doslova živnou půdu. Rychlé občerstvení (fastfood), nadbytek bílého cukru, slazené nápoje, cukrovinky, alkohol, pečivo z bílé mouky atd., to vše má neblahý vliv i na vaše chodidla.

Odborníci také doporučují v případě problémů s plísněmi a nepříjemným zápachem nohy neumývat mýdlem, ale pouze ve vlažné vodě. Posílený imunitní systém si pak s nežádoucími patogeny poradí a na chodidlech se usadí pouze ty správné bakterie, které udržují toto prostředí zdravé a bez nepříjemného odéru.