Zoologické zahrady

Zoologické zahrady

Výlety s pozorováním zvířat jako jsou lvi, šimpanzi, medvědi, patří k těm nejoblíbenějším. Nemusíme se bát, že když bydlíme daleko od Prahy, že jsme bez šance nějaká vidět. S trochou nadsázky by se dalo říct, že , jsou na každém kroku.
V severních Čechách můžeme navštívit ZOO v Ústí nad Labem.
Můžete jít buď s rodinou na obyčejnou prohlídku, nebo se objednat na krmení vybraného druhu. Mohou se toho zúčastnit děti od 12 do 18 let, ale je nutný doprovod dospělé osoby. Samozřejmě, že si tuto činnost musíte zaplatit, ale budete nejen proškoleni chovateli, jak k danému zvířeti přistupovat, ale předají vám i jejich praktické zkušenosti.
lev a lvice
Stejně tak se můžete na jeden den stát chovatelem. Za příslušný poplatek podepíšete smlouvu, absolvujete školení bezpečnosti práce a o zásadách práce se zvířaty. Poté budete předáni zkušenému chovateli, u kterého budete dodržovat všechny pokyny.
Dokonce si zde můžete se svým partnerem říct „ano“.
Zůstaneme - li na severu, můžeme navštívit Zoopark v Chomutově. K vidění tu je manul, makak, burunduk, panda červená, tuleň a mnoho dalších.
modrý papoušek
Ale i zde si můžete objednat svatební obřad.
Nezapomeňte na návštěvu děčínské zoologické zahrady. Prostředí je opravdu fantastické. Uvidíte zde klokana rudokrkého, hutii kubánskou, kapybaru vodní, tapíra jihoamerického a mnoho dalších savců. Z ptáků se tu nachází třeba ara vojenský, čáp bílý i černý, jeřáb popelavý, mandžuský, či bělošíjí a jiní.
V královéhradeckém kraji je častým cílem ZOO ve Dvoře Králové nad Labem.
Nabídka afrického safari oslovila nejednoho návštěvníka. Projížďka mezi stády žiraf, antilop, zeber, pakoňů, lvů i ptáků, je nezapomenutelným zážitkem.
V červenci a srpnu si můžete každý den v určenou hodinu vyslechnout povídání od ošetřovatelů o důležitých věcech kolem jejich svěřenců. Dozvíte se tak o lemurech, žirafách, slonech, šelmách, ptácích aj.
Když už budete unavení a hladoví, stavte se v restauraci U Lemura. Nejen, že se dobře najíte, ale ještě vám budou dělat společnost živí lemuři. Přímo od stolu můžete sledovat jejich dovádění.
Když se vypravíte za zvířaty do Jihlavy, budete mít pocit, jako byste se ocitli v malebném prostředí africké vesničky.
Najdete zde i údolí včel, nebo australskou farmu.
Pozorování žiraf s opravdu velké blízkosti bude pro vás nezapomenutelným zážitkem.
opičí mládě
Ale i z Ostravy si odnesete spoustu krásných vzpomínek. Lední medvědi, opice, nebo hroši, jsou jen některé ze spousty dalších zvířat, která zde bydlí.
A samozřejmě ZOO Praha. Je hned po Pražském hradu nejnavštěvovanějším turistickým místem v Čechách. Projít můžete 12 pavilonů a více než 150 expozic.
Vydat se na prohlídku některého z těchto míst opravdu stojí za to a strávíte tam mnoho pěkných a nezapomenutelných chvil.