Zdravá cesta k hubnutí

Zdravá cesta k hubnutí

Právě jste se rozhodli zhubnout a přemýšlíte jak vlastně začít? Nejprve se zaměřte na svůj jídelníček. Rozhodně nemusíte počítat, kolik kalorií obsahuje každé jídlo, které sníte. Řiďte se několika pravidly a hlavně naslouchejte svému tělu. Pokud se totiž budete v jídle omezovat příliš, vaše tělo si dříve nebo později samo řekne o zvýšení příjmu energie a vy se akorát budete cítit provinile a budete začínat zase od znovu. Při nízkém přísunu energie se vaše tělo přepne na nouzový režim a místo toho, abyste hubli, vaše tělo si bude přijatou energii ukládat. Proto nesmíte jíst méně, ale musíte pečlivě vybírat, co sníte. Obecně je lepší jíst až pětkrát denně po menších porcích. Místo tukových rohlíků si dejte celozrnné, místo hranolek vařené brambory, vepřový řízek nahraďte pečenou vepřovou panenkou. Když do svého denního jídelníčků zařadíte dvě porce ovoce a čtyři porce zeleniny, výsledek se jistě brzy dostaví.

zeleninový salát

Sáhnout můžete také po proteinovém koktejlu na hubnutí Goodly, který se vyrábí z kaseinu a syrovátky a je obohacen o vitamíny, minerály a vlákninu. Koktejl je skvělou volbou pro lidi, kteří jsou hodně zaneprázdnění a nemohou si denně připravovat jídlo na další den. Koktejlem můžete nahradit jedno jídlo dne a nebojte se, že byste po něm měli hlad. Dokáže vás totiž zasytit na 3 až 4 hodiny.

běžkyně

Abyste podpořili spalování kalorií, měli byste přidat i pohyb. Nejjednodušším a nejefektivnějším pohybem je chůze. Jezdíte do práce městskou hromadnou dopravou? Zkuste do práce vyrazit o něco dříve a jděte pěšky. Pokud máte práci daleko, stačí i to, že nastoupíte na vzdálenější zastávce. Svižné procházky můžete zařadit i odpoledne. Nebo si zajděte zaběhat, projeďte se na kole nebo navštěvujte cvičební skupinové lekce, protože cvičení v kolektivu pro vás bude velkou motivací. Hubněte pomalu ale zdravě