Zajistěte vše potřebné a můžete začít

Zajistěte vše potřebné a můžete začít

Vezmete-li v úvahu náklady na vybudování chráněné parkovací plochy ve městě, potom se budou týkat tří nejzásadnějších úkonů.

výboj
  1. Vybudování, nebo zušlechtění povrchu parkovací plochy.
  2. Bezpečné oplocení.
  3. Dostatečné a kvalitní osvětlení https://www.lightpark.cz/vybojky/.
Vyberete-li si místo k uskutečnění svého podnikatelského záměru ve městě, a to na ploše, která potřebuje zásah do povrchu, zvolíte určitě tu nejméně nákladnou. Zámková dlažba je přece rozumná. Barevnými kusy zámkové dlažby oddělíte parkovací místa a bude hotovo.

Ani oplocení parkovací plochy nemusí být extra nákladné. Kvalitní a dostatečně vysoké pletivo, které bude nataženo kolem celého prostoru, zajistí ochranu dost vysokou! Investice bude vyšší spíš do brány, která by měla být na čip.
A co se týče osvětlení? Na výběr máte spoustu typů výbojek, které pro Vaše potřeby budou nadmíru ideální. Tato investice bude možná nejvyšší. Ale náklady provozní tak vysoké být nemusí, když zvolíte vhodné a výkonné výbojky.

U osvětlení se můžeme chvíli zastavit.
Jestli si zvolíte pro svůj objekt výbojky sodíkové, nebo rtuťové, to už si musíte rozmyslet sami. Právě proto byste měli vědět, jaký je mezi nimi rozdíl. Jestliže budete provozovat chráněné parkování, znamená to, že osvětlení parkovací plochy musí být stejně kvalitní jak v letních měsících, tak i v těch zimních. Venkovní teplota svítivost výbojek ovlivňuje.
  • Ty rtuťové mají výhodu nízké ceny při kvalitě svícení i při hodně nízkých teplotách. Jejich zápalná teplota je tedy spolehlivá i při minusových teplotách. Sodíkové výbojky ji ale mají také docela slušnou. Ale zase neobsahují jedovatou rtuť.
  • Jenže ono také záleží na tom, jestli jsou výbojky vysokotlaké, nebo nízkotlaké. Obojí mají své výhody i nevýhody. Vycházejí ze složitosti, nebo naopak z jednoduchosti.
výbojka

Je těžké rozhodnout se pro nejvhodnější výbojku, když nejste elektrikář. Proto se poraďte a rozhlédněte po ulicích. Tam uvidíte výbojky v praxi. Podle všech dostupných informací se rozhodněte pro tu svoji výbojku, která bude osvětlovat parkovací plochu!