Vezměte psa sebou na dovolenou

Vezměte psa sebou na dovolenou

Většina zarytých pejskařů si neumí představit, že odjede na dovolenou bez svého čtyřnohého miláčka a po dobu své nepřítomnosti ho umístí do psího hotelu. Jsme národ pejskařů a tak není divu, že sehnat ubytovací zařízení kam si můžete psa vzít sebou, už není žádný problém. Vybírat můžete z apartmánů, penzionu, chat a chalup. Výjimkou není ani povolení ubytovat psa v hotelu nebo lázních. Doba, kdy ubytování se psem bylo prakticky nemožné, je naštěstí dávno pryč.
pes u moře

Pokud budete cestovat pouze po Česku, stačí vám pro pejska jako doklad jeho očkovací průkaz. Samozřejmostí je vychovaný pes, který neomezuje pobyt ostatních osob, které jsou s vámi v rekreačním resortu ubytované.

Na cestu se předem připravte. Pojedete-li autem delší dobu, nezapomeňte psovi zajistit dostatek vody. Udělejte si přestávku, psa řádně vyvenčete a dopřejte mu pohyb. Pokud pes zvrací nebo je z cesty vystresovaný můžete mu podat přípravek na zklidnění. V případě parného počasí použijte klimatizaci, cestování bude pro pejska snesitelnější. Dbejte při přepravě autem na bezpečnost svoji i psa a nenechte ho volně se pohybovat po vozidle. Zajistěte přepravu psa v přepravce, nebo oddělte prostor mřížemi či sítí. V tomto případě se pes může volně pohybovat po kufru auta. Některá zvířata totiž špatně snášejí uzavřený prostor. Použít můžete také autopásy.
pes na dovolené

Chcete-li se s čtyřnohým parťákem vydat na dovolenou do zahraničí, zjistěte si jaká povolení, doklady a očkování bude váš pes potřebovat, nebo zda musí být čipován. Budete-li pobývat u moře, musíte vědět kde je povolen volný pohyb psů. Některé země mají také daná jasná pravidla při přepravě psa autem. Jiná pravidla budou platit při cestování po EU jiná pro ostatní země v Evropě.

Další zajímavé informace :
dívka se psem na pláži

Co tedy sebou?

Rozhodně musíte mít pro psa cestovní pas s platným očkováním proti vzteklině. Potvrzení i pas vám vydá veterinární lékař. Pes musí být čipován. Například do Chorvatska tetování psa nestačí.

Podrobné informace o podmínkách vycestování do různých států vám poskytne Státní veterinární správa - cestování se zvířaty v zájmovém chovu.