Teď ten správný čas

Teď ten správný čas

Dostala jste zásnubní prstýnek a chystáte svatbu? Je toho potřeba tolik zařídit, že nevíte s čím pořádně začít? Pro zařízení svatby si můžete vybrat dvě možnosti. Buď se do toho pustíte sami po hlavě a všechno si řadíte sami, nebo v dnešní době jsou také velice žádaní svatební agentury, které vám prostřednictvím svých svatebních koordinátorek zařídí téměř všechno. Co ale musíte rozhodnout sami, není toho málo
Místo obřadu, datum, typ sňatku
Jednou z klíčových záležitostí, které musíte vyřešit, je datum a místo konání obřadu a následně, zda bude obřad církevní nebo civilní. Pokud církevní, tak máte pravděpodobně pouze jedinou možnost, a to je obřad v kostele. Abyste mohli mít obřad v kostele, musíte být pokřtěni a zároveň budete muset absolvovat několik setkání s farářem, kterým se říká příprava. Pokud chcete civilní obřad, tak to můžete mát téměř kdekoliv např. na radnici, venku atd. … termíny pro venkovní obřady jsou ale velmi rychle plné, takže pokud se rozhodnete pro tuto variantu, určitě dlouho neotálejte a termín si co nejdříve domluvte.
Počet hostů
Počet svatebních hostů je velice důležitý. Na základě tohoto počtu se budete rozhodovat, kde svatbu udělat. Zda hledat velké prostory či malé. Zda bude hostina a následná svatební veselice v jenom místě, nebo zda se budou svatebčané muset přemisťovat.
novomanželé v květinou.jpg
Jídlo a občerstvení
Dále je důležité předem vědět, zda v místě konání svatby a následné svatební party vám jsou schopni zajistit veškeré občerstvení a pití, nebo zda si budete muset toto všechno zařídit sami. Pokud vám to jsou schopni zařídit, odpadá vám veliká starost.
Rozpočet
Je dobrý si ho stanovit hned na začátku a po celou dobu se ho držet a průběžně kontrolovat. Svatba není levná záležitost, tak je třeba mít finance pod dohledem.