Proč jíst kešu ořechy?

Proč jíst kešu ořechy?

Ořechy připomínající tvar ledviny, rostou na stromě jménem ledvinovník západní, který dorůstá až do výšky cca 20 metrů. Plodům se říká ovoce dvou částí, ořech a jablko. Jablko je oranžové až červené barvy a kešu ořechy pocházejí z Latinské Ameriky, poté se rozšířili do Indie a Jihovýchodní Asie. Jádra se získají až po uvaření v oleji a po odstranění slupky. Proto tyto ořechy se neřadí mezi Paleo superpotraviny, protože jsou tepelně zpracované.

Kešu ořechy obsahují minerály a další tělu prospěšné látky, jako jsou například nenasycené mastné kyseliny, bílkoviny, vláknina, vitamíny a antioxidanty. Všechny tyto látky napomáhají k tomu, aby vaše tělo bylo krásné a zdravé. Proto tedy zařaďte do vašeho jídelníčku hrst nesolených oříšku kešu https://www.nakliceno.cz/kesu/ a brzo uvidíte na svém těle pozitivní zdravotní účinky.

plod ledvinovníku

Kešu ořechy a jejich účinky:

Zdravé srdce

Všechny typy ořechů napomáhají vaše srdce udržovat zdravé. Proto když budete denně jíst nesolené kešu ořechy, tak přejdete srdečním onemocněním. Také kešu ořechy napomáhají snižovat cholesterol.

Prevence onemocnění krve

Pokud budete konzumovat kešu ořechy, přejdete tím nejrůznějším nemocem krve. Minerály jako jsou měď a železo, které kešu oříšky obsahují, pomáhají eliminovat volné radikály v těle.

oběd s kešu

Chrání zrak

Jestliže žijete v znečištěném městě, vaše oči jsou vystaveny nejrůznějším infekcím. Kešu ořechy mají v sobě antioxidační pigment, který vytváří ochrannou vrstvu na oční sítnici a tím brání vstupu UV záření do oka.

Lepší pokožka

Vaše pleť může být přirozeně vláčná, pružná a nestárnoucí i bez jakýkoliv kosmetických přípravků http://www.info.cz/svet/francouzky-brani-muze-pred-metoo-nadbihani-zenam-je-nutne-pro-sexualni-svobodu-rika-herecka-deneuveova-22129.html a drahých make – upu. To jen proto, že kešu ořechy obsahují olej, který obsahuje selen, zinek a fosfor.

Krásné vlasy

Správná konzumace kešu ořechů udržuje vaše vlasy lesklé a plné síly. Kyseliny, které jsou v oříšcích, zanechají vaší hřívu hebkou, kdežto zas minerály ty přirozeně zvýrazní vaší barvu vlasů.