Proč by ženy měly užívat kolagen?

Proč by ženy měly užívat kolagen?

Co to vůbec tem kolagen je? Jedná se o bílkovinu nerozpustnou ve vodě, která se v našem těle přirozeně vyskytuje. Najdeme ji například v našich zubech, kostech, očích, chrupavkách, vazech a podobně. Do zhruba dvacátého pátého roku života si naše tělo tvoří kolagen v dostatečné míře. Od tohoto věku ale jeho tvorba klesá a ženy by se pomalu měly zamýšlet nad možností, jak ho doplnit.

kolagen

Kolagen a jeho pravidelné užívání totiž představuje pro ženy velkou dávku benefitů.

Ovlivní nejen vaši zdravotní stránku těla, ale i tu estetickou. A určitě každá z nás chce vypadat dobře i v pokročilejším věku.

Kolagen napomáhá pleti neztrácet elasticitu a tím předchází tvorbě vrásek. Pleť je poté vypnutá, vypadá svěže a mladistvě. Není náhoda, že se kolagen přidává i do spousty kosmetických produktů. Pozitivní účinek kolagenu se odráží také na vlasech, které působí silněji, jsou hustší a vypadají zdravě. Je to proto, že kolagen celkově ovlivňuje stav naší pleti a tím pádem skvěle působí i na vlasovou pokožku. Rovněž vaše nehty nebudou tolik lámavé a budou pevnější.

kolagen

Nejčastěji si účinek kolagenu spojíme s našimi kostmi, a je to pravda. Díky jeho protizánětlivým vlastnostem dokáže zmírňovat bolesti kostí a kloubů. A to ať v souvislosti s některými nemocemi, tak takové ty "běžné" bolesti, které lidé určitého věku znají. Dále působí pozitivně pro zdraví našich střev, snižuje cholesterol, napomáhá lepší detoxikaci jater nebo podporuje činnost mozku. Studie dokonce ukazují, že kolagen působí jako prevence proti Alzheimerově chorobě.

V jaké formě můžeme kolagen brát? Můžete si vybrat sami. Kolagen je dnes dostání v nejrůznějších formách. Prášek rozpustný ve vodě, tabletky, krémy...záleží na tom, na co nejvíc cílíte a jak vám je jeho používání nejpříjemnější. Navštivte tuto stránku, abyste se více dozvěděli o účincích kolagenu pro ženy Orcacollagen.cz.