Plesová sezona: tipy a triky, jak nevypadat jako z balíkova

 

Plesová sezona: tipy a triky, jak nevypadat jako z balíkova

Nejste si úplně jistí, co si můžete letos vzít na sebe a co byste měli nechat doma? A co vůbec znamenají označení na pozvánkách na benefiční akce, večírky společností a firemní party? Všechno vám povíme v tomto článku.

Všechno najdete na pozvánce
Právě na pozvánce na akci najdete to, co byste si měli zvolit jako vhodný ohoz. Právě na pozvánce je většinou napsáno, co si máte obléct, jaký je na akci požadovaný dress code, tedy co je na tuto akci předepsáno nosit, nebo jaký styl je očekáván. Ať už se jedná o formální akci nebo nějakou slavnost, určitě dostanete pozvánku, použijte ji proto jako svůj tahák.

-          Co se hodí na většinu akcí?
Koktejlky, nebo malé černé šaty. Jak vybrat střih, to musíte uznat vy sama podle typu postavy. Nebojte se, jistě máte kamarádky, které vám pomohou, nebo se klidně můžete zeptat v butiku. Pokud se jedná o formální večírky, zapomeňte na příliš krátké šaty nebo takové střihy, které by byly příliš odvážné nebo měly příliš hluboký výstřih. Lepší je, držet se stáda než se snažit vyčnívat. Mohla byste způsobit poprask, a to se v takové společnosti jistě nehodí. Vaše šaty by jistě měly zakrývat stehna. Pokud je vám do třiceti let, mohou vám šaty sahat tři prsty nad kolena.

-          A muži?
Těm se na takové akce doporučuje spíš tmavší oblek. Tmaví modrá, tmavě šedá. Motýlek nebo kravata, to je už na vás. Ovšem volte textury hedvábné, a ne vzorované nebo nápadné. Kapesníček v klopě by měl ladit s dámou.

Kdy se hodí dlouhá večerní róba?
Když je na pozvánce napsáno Black tie. Pokud je na pozvánce napsáno právě toto, znamená to, že pánové jsou očekáváni ve smokingu, tedy v tom nejlepším obleku, který má tradiční šálový límec na saku. Tento límec je potažený hedvábnou látkou a pod oblekem je nutné mít bílou košili s překládáním a stojáčkem. Samozřejmostí je motýlek a také lakýrky. Pro ženu se tak předepisuje dlouhá róba, lodičky bez otevřené špičky a psaníčko.