Jak otěhotnět snadno a rychle

Jak otěhotnět snadno a rychle

1.       Stravujte se jako byste už byla těhotná
Věnujte pozornost vyvážené stravě. Ženskou plodnost podpoříte zejména vitaminem B a kyselinou listovou, která je důležitá i v období gravidity. Do svého jídelníčku zařaďte hlavně zelenou zeleninu, brambory a celozrnné produkty. Důležitý je i beta-karoten (ten najdete především v mrkvi, zelenině, žlutém a oranžovém ovoci a mléčných výrobcích), dále vitamin C (v citrusech, bobulovitém ovoci, rajčatech a bramborách), také vitamin E (v zastudena lisovaných olejích), jód (v mořských rybách, brokolici, špenátu, houbách) a selen (v sójových bobech, rybách a masu).
čáp a miminko
2.       Vařte zdravě i budoucímu tatínkovi
Strava vašeho partnera je rovněž klíčová. Pro tvorbu spermií jsou nezbytné vitaminy C, E a B12. Muži by rozhodně měli přijímat dostatečné množství zinku. V jídelníčku by neměly chybět mléčné výrobky, celozrnné produkty, dýňová semínka, mořské plody, ovesné vločky, fazole, rajčata, hroznové víno a melouny.
3.       Zapomeňte na cigarety a alkohol
Dokonce i ženy, které kouří pár cigaret denně, výrazně snižují své šance na otěhotnění, protože určité znečišťující látky mohou bránit uhnízdění vajíčka. U mužů kuřáků se snižuje množství spermií a klesá hladina testosteronu. Páry, které plánují miminko, by měly omezit i množství zkonzumovaného alkoholu. Plodnost ženy se snižuje o 40 %, vypije-li pět skleniček vína nebo piva týdně. Konzumace alkoholu působí negativně i na vitalitu spermií.
4.       Omezte stres
Vyhněte se pokud možno jakékoliv formě stresu. Při fyzickém i psychickém stresu tělo reaguje sníženou plodností. Pro celkovou plodnost je podstatná především hormonální rovnováha. Vystresované ženy mají často zvýšenou hladinu prolaktinu. Tento hormon, který také řídí produkci mléka během laktace, může brzdit ovulaci.
botičky u těhule
5.        Neponocujte
V noci byste měla spát, nikoliv pracovat nebo bujaře juchat na párty. V takových podmínkách tělo produkuje nadbytek hormonu melatoninu, ten může mít neblahý vliv na jiný hormon LH, který řídí ovulaci.
6.       Snižte množství kofeinu
Nadměrné množství kofeinu může způsobit potrat v raném stadiu těhotenství. Jeden až dva šálky denně jsou neškodné.