Drahé koníčky pro dospělé a jak si je trochu zlevnit

Drahé koníčky pro dospělé a jak si je trochu zlevnit

Snad každý z nás může mít koníčka, který není zrovna levný. Jezdíte rádi na koni? Nebo hrajete golf? Koníčky jsou opravdu rozličné, od těch levnějších (třeba běh) až po ty finančně náročné (parašutismus, cestování, sběr umění či veteránů). Některé koníčky prostě nezlevníme, jiné se nám povede osekat o zbytečné výdaje. Většina výdajů je pouze zpočátku, některé koníčky potřebují investice po celou dobu.

kůň v ohradě

Jezdectví

Jezdectví na koni je jeden z těch běžnějších koníčků v našich končinách a to doslova. Ježdění na koni je oblíbené především u děvčat, které dochází do klubů a o koně se jak starají, tak na nich trénují jízdy. V čem je tento koníček tak drahý? Když pomineme samotné zvíře, na kterém budete jezdit, potřebujete také jezdecké potřeby, oblečení, věci k ošetření koně a tak dále. Je toho opravdu hodně. Pokud nemáte finance na to živit koně a na vybavení, pak si můžete koně půjčovat i s vybavením. Sice to také není levné, ale pokud nepotřebujete jezdit denně, pak se vám to určitě vyplatí.

Hra na hudební nástroje

Pokud jste milovníky hry na hudební nástroj a chcete se tomu také věnovat, pak vězte, že se vám může pořádně prodražit. Nejlevnější totiž nejsou ani samotné hudební nástroje, ještě dráže vás však mohou přijít individuální hodiny hudby, abyste se naučili hrát. Samozřejmě se můžete učit doma sami jako samouk, a tím pádem vás bude stát vaše záliba pouze nákup hudebního nástroje.
hraní na housle

Golf

Golf není zrovna levnou zábavou, pokud s ním chcete teprve začít, pak musíte počítat s penězi za trenéra, což bude zpočátku asi nejvyšší položka na vašem účtu. Cena trenéra za půl hodiny je asi 300 – 500 Kč. Další částkou je také vstup na hřiště – kolem 100Kč, zapůjčení či zakoupení holí a míčů. Oblečení samozřejmě nepotřebujete žádné speciální, stačí zpočátku obyčejné sportovní oblečení.